Józef F. Fert, Brunatni doradcy diabła

Wydana niedawno książka D. Kinneya oraz R. K. Wittmana Dziennik diabła opowiada o tajemniczych losach dziennika Alfreda Rosenberga (1893-1946), jednego z głównych ideologów nazistowskiej rewolucji w Niemczech. Rosenberg był nie tylko bliskim współpracownikiem i lojalnym wyznawcą Hitlera, ale w znacznym stopniu wpłynął na światopogląd człowieka, który pogrążył ludzkość w odmęty straszliwej wojny i doprowadził do apokaliptycznej zagłady niemal całego narodu żydowskiego oraz milionów przedstawicieli innych narodów.

Brunatni doradcy diabła to wielowątkowy i wielopłaszczyznowy esej, który sprawozdając na kilkudziesięciu stronach lekturę sensacyjnej książki, przypomina historię powstawania i rozprzestrzeniania się nazizmu w Niemczech i w świecie, pokazuje ideologiczne zaplecze ruchu, kolejne kroki przejmowania władzy, opisuje fenomen zawładnięcia świadomością społeczeństwa i konsekwencje, które doprowadziły do ogromnego dramatu cywilizacji, którego najhaniebniejszym przejawem był Holocaust.

Jest analizą i przestrogą przed spuszczonym z łańcucha złem, które wciąż łatwo przyciąga, uwodzi i fascynuje grupy i społeczeństwa.

Format 144 x 210 mm

Objętość 36 stron

ISBN 978-83-63518-17-2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *